Стилот на Карлеуша не е по ќеф на фановите

На снимањето на полуфиналната емисија од музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ Јелена Карлеуша дојде облечена во светлосино палто и мини здолниште во истата боја. Таа пред снимањето објави неколку фотографии на своите социјални мрежи, а следбениците ѝ оставија коментари дека не знаат дали да гледаат во нејзините долги нозе, во градите или во мечката насликана на здолништето. Но, имаше и такви на кои не им се допадна нејзиниот избор на облека, па ѝ оставија коментар дека е „смешна“ и „олицетворение на кич и невкус“.

Scroll to Top