Сулејман и Шехерезад чекаат ќерка

Турската актерка Бергузар Корел, позната како Шехерезад и нејзиниот колега и сопруг Халит Ергенч, кој публиката го знаер како Сулејман Величествениот, ќе станат родители по трет пат.

Двојката ја сподели среќната вест неодамна на „Инстаграм“. Тие организирале и забава на која на сите им кажале дека чекаат девојќе. Шехерезада објавила фотографија од торта со украс во облик на бебе со розов венец.

Бергузар и Халит веќе ги имаат синовите Али и Хан. Тие се венчаа во 2009. година а од тогаш, нивниот брак беше проследен со неколку скандали за неверство.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Berguzar Korel (@berguzarkorel)