Сузана Манчиќ со емоции се прости од починатата сестра: Не постои шминка која може да ја покрие тагата во очите

Водителката Сузана Манчин со емотивна порака се прости од нејзината почината сестра. На фановите на „Инстаграм“ им ја сподели тажната вест и рече дека со голема болка ја примила веста.

„Шоуто мора да продолжи. Знаете ли како изгледа животот на нас кои сме во шоу бизнисот? Тука е фризурата, шминката, сјајот под рефлекторите, насмевките. Но, не постои шминка за тагата во очите. Вчера снимив три емисии, а душата ми плачеше затоа што знаев дека некој близок и драг си замина засекогаш. Мојата сестра Душица“, рече Сузана.

Водителката рече дека со сестра ѝ отсекогаш биле блиски и секогаш си биле поддршката една на друга и дека целото семејство е неутешено по нејзиното заминување.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Suzana Mancic (@suzanamancicofficial)