„Тоа е тоа, веќе немам ни треосед, затоа што тој е газда“ – Шерофовиќ сподели фотографија од бебето

Пејачката Марија Шерифовиќ кон крајот на минатата година доби наследник и од тој момент не се дели од малиот Марио.

Марија сега сподели неодолив момент од семејниот дом кој донесе насмевка на сите лица, пишува „Блиц“.

Имено, пејачката го сликала синот додека тој лежи на софата и во таа прилика напишала:

„Тоа е тоа. Немам веќе ни софа, бидејќи – газда“, напиша Марија и додаде:

„Мајка му го бакнува во образ“ додаде таа.

Како што рече Марија Шерифовиќ во првата изјава за „Блиц“, моментот кога го запознала синот не може да се спореди со ништо што доживеала досега.

„Долго се подготвував за тој момент, безброј пати во главата замислував како ќе изгледа… Ми кажаа и мајка ми и блиските пријатели, но тоа чувство е неописливо со зборови, нешто посебно… Изгледа за мене дека тие неколку минути од првиот допир траеја прекратко или предолго… Едноставно толку многу емоции што прават секое друго чувство да престане“, изјави музичката ѕвезда.

Scroll to Top