Тони Цетински повторно на суд

By

Тони Цетински кој во септември беше ослободен за предизвикување сообраќајна несреќа кај Ровињ,
во која животот го изгуби еден пешак, повторно ќе оди на суд.

dobivaj vesti na viber

Обвинителството поднело жалба на оваа пресуда поради погрешно и непотполно утврдено кривично дело, пишуваат хрватските медиуми.

Цетински на 3 номеври 2017, со своето возило управувал во спротивна насока и со својот мерцедес налетал на Ибрахим кој бил во алкохолизирана состојба. Судијата константирал дека во оваа ситуација се работело на фактор на изненадување бидејќи возачот не очекувал дека личноста ќе лежи на патот.

Обдукцијата на телото на настраданиот покажала дека повредите со кои се здобил не можеле да бидат смртоносни. Меѓутоа, обвинителството одлучило повторно да поткрене постапка, а пејачот рекол дека ќе ја почитува секоја одлука која ќе биде донесена.

Ќе ви се допадне

sunwin

tải sunwin game sunwin sunwin tài xỉu

sunwin club

sunwin

sunwin.apk mới nhất tải sunwin game bài sunwin