Трет пат се омажи хрватската глумица Јелена Вељача

By

Вчера по трет пат се омажи хрватската глумица и сценаристка Јелена Вељача  (40) со Вито Турчиќ (48), поранешен советник на претседателката Колинда Грабар-Китаровиќ.

Двојката се венчаше во Ботаничката градина во центарот на Загреб. А првиот танц го одиграа на позната песна на Тереза Кесовија „Моја последна и прва љубов“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Veljača (@jelka12)

Ова ќе биде трет брак на Јелена. Таа се омажи за Јанко Поповиќ Волариќ во 2009 година по двегодишна врска, а се разведоа во 2012 година. Три години подоцна, во 2015 година, се омажи за Дражен Чужек, со кого денес ја има ќерката Лена. Нивниот брак се распадна во 2018 година. Вито бак зад себе има еден брак и две деца.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Veljača (@jelka12)

Ќе ви се допадне

ANIMEFLIX Watch english anime Online in HD for FREE. The Thousand Noble Musketeers Episode 12

AnimeBee Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Eden of The East the Movie I: The King of Eden (https://animebee.to/m/7d9m) Episode Full

https://4anime.biz 4anime english. Shoujo-tachi wa Kouya wo Mezasu: Iubeki Monokashira (https://4anime.biz/m/Xbjr) Episode Full

KissAnime Buzzfeed: https://www.buzzfeed.com/kissanimemx