Три години затвор за човекот што ја предизвика сообраќајната несреќа во која загина Шабан Шаулиќ

By

По три години од сообраќајната несреќа, во која загинаа легендарниот фолк-пејач Шабан Шаулиќ и неговиот клавијатурист, музичарот Мирсад Кериќ, а тешки повреди доби Слободан Стојадиновиќ, во Гитерсло се одржа судење. Турчинот Алсин Левент, кој ја предизвика сообраќајката недалеку од градот Билефелд во Германија, е осуден на едвај три години и 3 месеци затвор, пренесува „Дојче веле“.

dobivaj vesti na viber

На судењето присуствуваше целото семејство Шаулиќ, вдовицата Гордана, како и децата Михајло и Санела, но и синот на починатиот Мирсад Кериќ. Во еден момет тој вербално го нападнал обвинетиот, како и неговиот адвокат. Тој му упатил разни пцости и недолични зборови по што обвинетиот им се обратил на семејствата на жртвите.

„Жал ми е, никого не можам да погледнам во очи“, кусо одговорил тој.

Бранителот на обвинетиот истакна дека Левент знаел оти нема оправдување или олеснување за овој чин. Обвинетиот ја прифати одговорноста и призна сè“.

Ќе ви се допадне

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX Naruto

anime to watch Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

Attack on Titan (Dub) Episode 22

anime online ANIMEFLIX Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

Naruto: Shippuden Episode 493

tải go88