Три ракометарки на „Вардар“ потпишаа за „ЧСМ Букурешт’

By

Андреа Лекиќ, Драгана Цвијиќ и Јованка Радичевиќ на крајот на оваа ракометна сезона од „Вардар“ ќе заминат во „ЧСМ Букурешт“. Романскиот клуб денес официјално ги претстави трите ракометарки.

Повеќето ракометарки и ракометари на „Вардар“ веќе најдоа нови кубови откако раководството на клубот најави драстично кратење на буџетот и вклучување на домашни ракометари и ракометарки во екипата.

Претходно Александра Лакрабер објави дека се враќа во татковината, додека голманката Амадин Лејно се договори со „Ѓер“.

 

Ќе ви се допадне

Watch My Hero Academia 4 (Dub) Episode 21 (https://funimationfree.com/m/YXXp/ep-21) at website https://funimationfree.com funimation france

Watch Attack on Titan Final Season (Dub) Episode 1 at website https://animeflix.nl high school dxd animeflix