Тројца затвореници ќе му посакаат „добредојде” на Зоран

By

Сопругот на убиената српска пејачка Јелена Марјановиќ, Зоран Марјановиќ, беше уапсен во саботата.

Тој беше префрлен во ќелија со тројца затвореници, од кои едниот бил осуден за семејно насилство и поседување  оружје, а извршил и убиство.

Маријановиќ со цел да ја докаже својата невиност беше принуден да ангажира четворица адвокати. Во меѓувреме се бранеше со молчење.

 

Ќе ви се допадне

KissAnime anime stream: Spirit Chronicles (https://kissanimeonline.com/m/MVBQ) Episode Preview

4Anime watch anime dub: Watch Hori-san to Miyamura-kun Episode 1 (https://4anime.biz/m/N8a9/ep-1)