Цеца со децата на гробот на Аракн: 21 година од смртта на Жељко Ражњатовиќ

By

Цеца Ражнатовиќ вчера со Вељко и Анастасија го посети гробот на нејзиниот покоен сопруг Жељко Ражнатовиќ- Аркан по повод 21-годишнината од неговата смрт.

Освен Цеца, Анастасија и Вељко, на комеморацијата на Аркан на Новите гробишта присуствуваа и најблиските членови на семејството Ражнатовиќ и блиските пријатели.

Најблиските на Аркан дошле на гробиштата околу 11 часот и положиле цвеќе на гробот, а покрај семејството имало и свештеник кој го одржувал поменот.

Ражнатовиќ беше убиен на 15 јануари 2000 година во хотелот Интерконтинентал. Дента бил во друштво на Миленко Мандиќ – Манда и Драган Гариќ, кои се, исто така, убиени, како и поранешниот директор на Комерцијална банка Љубомир Михајловиќ.

 

Ќе ви се допадне

Sword Art Online: Progressive Movie - Hoshi Naki Yoru no Aria Episode 2 Preview at website https://animefreak.ws attack on titan animefreak

Fairy Tail Episode 175 at website https://funimationfree.com crunchyroll funimation