Турците ја обвинија Лима дека го изневерила нејзиниот дечко, турскиот писател Хару

By
По пишувањето на локалните медиуми дека наводно го изневерила дечкото, турскиот писател Метина Хару, Лима преку Инстаграм жестоко возврати.Откако турските медиуми објавија текст во кој тврдат дека Адријана Лима го изневерила својој дечко Метина Хару, со извесната Милтиадисом Кастанисом, бразилската манекенка преку Инстаграм жестоко возврати и ги демантираше сите трачеви.

dobivaj vesti na viber

Откако Кастанис објави заедничка фотка со Адријана, почнаа серијата на напаѓачки текстови во турските медиуми.

На сето тоа Лима реагираше целосно нетипично за неа, и одлучи на сите да им докаже колку е заљубена во турскиот писател.
„Како што можете да видите на фотката наназад, на која не го разбирам во целост текстот на турски јазик, но слушнав дека кружат гласини за мене и мојата верност кон мојата љубов Метина. Да реков мојата љубов. За ваша информација, човекот покрај мене е мојот геј пријател Кастанис, да, реков геј пријател и член на моето семејство. Причината поради која ја засакав Турција е тоа што чувствувам многу љубов овде, затоа ве молам да ја почитувате мојата и приватноста на Метина и да престанете да ширите лажни вести. Тоа почна од моментот кога со Метин и јас почнавме да се забавуваме. Ве молам да го прифатите фактот дека се сакаме, и дека сме среќни. Мојата љубов кон оваа земја, не се промени. Фала ви за разбирањето. Ве сакам сите со цело срце и не можам да дочекам да ви се вратам“, напиша Адријана во емотивната порака на Инстаграм.

Today, I come here to use Instagram as a platform of the truth. As you see in the picture above, in which I do not understand clearly the Turkish language, but heard that there is rumors circulating around about me and my loyalty toward my love Metin, and yes I said my love. For your knowledge the man next to me is my gay friend @mkastanis yes I said gay friend and part of my family. The reason I felt in love with Turkey it was that I felt so much love from this country and it’s people. So I ask please respect my and Metin’s private life and kindly stop creating fake news. This has been going on since the minute me and Metin started dating. I ask you to accept the fact that me and him are happily together and in love. As for my love for this country it did not change. Thank you for your understanding. Love you all with my heart and can’t wait to be back ❤️

A post shared by Adriana Lima (@adrianalima) on

Ќе ви се допадне