Творецот на етно-поп музиката Цеца одбива да се врати на естрадата

By

Деведесетите години, по прашањето на музичката сцена во регионот, сигурно меѓу останатите ја одбележа и Цеца Славковиќ, која во тој период се забавуваше со пејачот Жељко Јоксимовиќ. Таа практично е творец на етно-поп музиката, а нејзините песни до ден денешен се слушаат на големо.

Сепак Цеца решила да се прости од естрадата од непознати причини, а оние на кои им недостасува може да ја најдат на клубските свирки каде до денешен е активна.

 

#cecaslavkovic

A post shared by BOKY DJORDJEVIC ® 🇷🇸 (@iambokypt) on

„Ако сакате да знаете што во мојот живот било последно што сум очекувало, тоа секако е медиумското внимание и естрадното експнирање. Ако прашувате дали уживав во тоа што редовно се појавував во медиумите, ќе ви кажам не. Дали сакам да се вратам на естрадата? – Не сакам – Дали еден ден ќе се вратам? – Кој знае – Мислам дека не треба да се занимават со оваа работа сега. Тоа што ми недостига се многу прекрасни луѓе, кои ги запознав додека живеев како јавна личност. И денеска ги гледам, но не пред, туку зад камерите“, вели Цеца.

 

Ќе ви се допадне

Watch Fire Force Season 2 Episode 15 (https://animeheaven.pro/m/8jVM/ep-15) at AnimeHeaven animeheaveneu

Death Note (Dub) Episode 37 at Crunchyroll crunchyroll free version