(ВИДЕО) Александра Пријовиќ ГРМЕШЕ во соблекувалната на Ѕвезда – Еве кој фудбалер беше ВИНОВЕН за тоа

Се славеше со народни песни на Маракана, по победата над Спарта од Прага.

dobivaj vesti na viber

Фудбалерите на Ѕвезда славеа по победата над Спарта, со новите хитови на Александра Пријовиќ, а новинарите кои беа во микс зоната, чекаа пред соблекувалната, и можеше да се слушне музика пуштена на максимум од телефоните. Поради тоа што прозорот беше отворен, јасно можеа да се слушнат хитовите на песната „Тестамен“, која е нов хит на популарната пејачка.

По мечот, од Вујадин Савиќ, репортерите открија кој бил „диџејот“, во соблекувалната. Кога го прашаа дали бил задолжен за музиката, со насмевка призна дека тоа бил тој.

„Искрено од мојот телефон одеше музиката“, изјави Савиќ, кој посбено ја пофали атмосферата која ја направија Делиите на Маракана.

 

Савиќ беше меѓу највеселите во соблекувалната, што можеше да се види и по неговиот пренос во живо од соблекувалната, а како што и самиот прзна, потоа отишле во кафана да малку ја прослават победата, пред да се вратат на новите тренинзи, и обврски.

 

Scroll to Top