(ВИДЕО) Александра Пријовиќ ГРМЕШЕ во соблекувалната на Ѕвезда – Еве кој фудбалер беше ВИНОВЕН за тоа

By
Се славеше со народни песни на Маракана, по победата над Спарта од Прага.

Фудбалерите на Ѕвезда славеа по победата над Спарта, со новите хитови на Александра Пријовиќ, а новинарите кои беа во микс зоната, чекаа пред соблекувалната, и можеше да се слушне музика пуштена на максимум од телефоните. Поради тоа што прозорот беше отворен, јасно можеа да се слушнат хитовите на песната „Тестамен“, која е нов хит на популарната пејачка.

По мечот, од Вујадин Савиќ, репортерите открија кој бил „диџејот“, во соблекувалната. Кога го прашаа дали бил задолжен за музиката, со насмевка призна дека тоа бил тој.

„Искрено од мојот телефон одеше музиката“, изјави Савиќ, кој посбено ја пофали атмосферата која ја направија Делиите на Маракана.

 

Савиќ беше меѓу највеселите во соблекувалната, што можеше да се види и по неговиот пренос во живо од соблекувалната, а како што и самиот прзна, потоа отишле во кафана да малку ја прослават победата, пред да се вратат на новите тренинзи, и обврски.

 

Ќе ви се допадне

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD

GoGoAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Watch Black Jack: Karte NG Extras Episode Full

KissAnime: Mobile Suit Gundam Thunderbolt anime episode 4 online free at https://kissanime.mx kissanime monster

Knowyourmeme: https://knowyourmeme.com/users/animeflixnl

Artmight: https://artmight.com/user/profile/192056