(Видео) Александра Пријовиќ сними дует со Саша Матиќ

By

Пејачката Александра Пријовиќ и нејзиниот колега Саша Матиќ снимија дует „Кој си ти“ за кој е направен и високобуџетски спот. Пријовиќ во спотот е во улога на заводничка.

08, July, 2017, Belgrade – Performance of Sasa Matic held on raft River. Sasa Matic. Photo: Antonio Ahel/ATAImages
08, jul, 2017, Beograd – Nastup Sase Matica na splavu River. Foto: Antonio Ahel/ATAImages

Пријовиќ, која деновиве се подготвува за својата свадба која ќе биде на 21 јуни, не ги занемери ниту деловните обврски.

Ljuuuubav! 😍 Stajling @ateljetijanatodorovic , sminka @laziclaza ❤️❤️

A post shared by Aleksandra Prijovic (@aleksandraprijovic) on

Пред одредено време Саша Матиќ ѝ ветил на публиката дека ако се појави добра песна, ќе сними дует со Александра. Спотот е снимен за кратко време, а Александра ги прифатила сите задачи на режисерот за крајниот продукт да излезе колку е можно подобро. Иако на големо се подготвува за својата венчавка, таа се потрудила да не го запостави ниту својот приватен живот, но ниту кариерата“, вели извор близок до пејачката.

 

Видете ја најавата на новиот спот:

 

Uskoro nesto novo sa mojim dragim @sasamatic_official ❤️ “Ko si ti”

A post shared by Aleksandra Prijovic (@aleksandraprijovic) on

Ќе ви се допадне