(ВИДЕО) Беше ѕвезда на „Првиот глас на Србија“, една од најубавите Србинки – Ова е Сара Џо без грам шминка

Сара Јовановиќ ги воодушеви своите обожаватели со фотографија во природно издание.
Таа е една од најпопуларните пејачки на младата генерација. Да потсетиме, учествуваше пред пет години во музичкото натпреварување „Првиот глас на Србија“, каде го завзема третото место.
Да потсетиме на еден од нејзините настапи:

 

Сара Јовановиќ веќе на големо ја гради својата соло кариера, а настапот под уметничкото име и е Сара Џо. Една од најубавите Србинки е редовна на Инстаграм, а на оваа социјална мрежа објави и фотки на кој позира без шминка.

Сара доби бројни комплименти, а еден нејзин обожавател напиша дека е многу убава и без шминка.

Дали на вас Сара ви е поубава со или без шминка?