(ВИДЕО) Британската ѕвезда со косовско потекло Дуа Липа има „Нови правила“

Младата британска ѕвезда со потекло од Косово, Дуа Липа штотуку го претстави своето ново видео за песната „New Rules“, која воедно е седми сингл од нејзиниот неодамна објавен деби албум „Dua Lipa“. Станува збор за своевидна химна на раскинувањата, за која 21-годишната пејачка рече дека секој ќе може да се пронајде во неа, а видеото кое можете да го видите горе е снимено во Мајами, под режисерската палка на Хенри Скофилд.

Покрај „New Rules“, на нејзиното првенче се сместени и хитовите Be The One“, „Blow Your Mind (Mwah)“, дуетот со Мигел, Lost In Your Light“, „Hotter Than Hell“, „Last Dance и други.

Scroll to Top