(ВИДЕО) Британската ѕвезда со косовско потекло Дуа Липа има „Нови правила“

By

Младата британска ѕвезда со потекло од Косово, Дуа Липа штотуку го претстави своето ново видео за песната „New Rules“, која воедно е седми сингл од нејзиниот неодамна објавен деби албум „Dua Lipa“. Станува збор за своевидна химна на раскинувањата, за која 21-годишната пејачка рече дека секој ќе може да се пронајде во неа, а видеото кое можете да го видите горе е снимено во Мајами, под режисерската палка на Хенри Скофилд.

Покрај „New Rules“, на нејзиното првенче се сместени и хитовите Be The One“, „Blow Your Mind (Mwah)“, дуетот со Мигел, Lost In Your Light“, „Hotter Than Hell“, „Last Dance и други.

Ќе ви се допадне

AnimeBee: Chaika -The Coffin Princess- Avenging Battle anime episode 10 online free at https://animebee.to gogoanime

TwistMoe Watch english anime Online in HD for FREE

AnimeFLV Watch anime online, English anime online HD

Animepahe: IDOLiSH7 Vibrato anime episode 8 online free at https://animepahe.cc free anime

Littlegolem: https://www.littlegolem.net/jsp/info/player.jsp?plid=148249

Bonanza: https://www.bonanza.com/users/49244953/profile