(ВИДЕО) Емина Јаховиќ сама против сите

Поп ѕвездата ги зачини жешките летни денови, со нови хитови и раскошен имиџ.
По повеќемесчните детални подготовки, ѕвездата Емина Јаховиќ е подготвена да ја покори естрадната сцена.
Имено, на 23 јули пејачката ќе го обелодени својот нов хит, под името „Против сите“, кога и ќе го најави својот нов албум, во кој е рамноправен партнер со продукцијата „IDJVideos“. Истата екипа, беше гарантиран успех и за песната за која во последно време многу се збореше, а тоа е дуетот на Емина со младата пејачка Милица Тодоровиќ, која го носи името „Лимонада“.
Многумина веќе  велат дека станува збор за песна која на прво слушање ќе ја освои публиката. Згодната бринета и атрактивна русокоса, се потрудија да кадрите на спотот, за својата дуетска песна, ги направат незаборавни, а ексклузивните кадри ви ги пренесуваме пред видео материјалот го види светлото на денот.

Foto: IDJVideos

Инаку, соработката на Емина Јаховќ и IDJVideos-а, настана пред се поради тежнеењето да се направи модерна содржина за новите генерации, за што оваа продукција предничи веќе со години, па пејачката одлучи да својата доверба за продукцијата на спотови, како и изданието за целиот албум го довери токму на IDJVideos-a.

Foto: IDJVideos

Scroll to Top