(Видео) Филип Живојиновиќ запеа на својата свадба

By

На свадбата на Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ пееја и Александра и Брена и многу гости-пејачи, ама запеа и Филип. Тој на Александра ѝ ја отпеа песната „Очи боје дуге“ од Доктор Иги, која беше еден од најголемите хитови во 1990те години.

Неколку гости споделија видеа на социјалните мрежи, а Филип доби комплименти за пеењето.

Видеото од настапот на Филип можете да го погледнете ТУКА.

Ќе ви се допадне

Watch Shoujo☆Kageki Revue Starlight Specials Episode 3

https://gogoanime.be sword art online gogoanime

A Little Snow Fairy Sugar Episode 24

Website https://animeflv.uk: Watch 07-Ghost animeflv Episode 25 online anime

Recipes mentaframework: http://recipes.mentaframework.org/user/profile/148020.page

Gallery autodesk: https://gallery.autodesk.com/users/HKGTQUMQFMX2?relProf=1