(Видео) Ѓоковиќ го прекина тренингот во парк во Париз и ѝ помогна на жена што се мачеше со куферите

By

Еден од најдобрите тенисери во историјата, Новак Ѓоковиќ е во Париз, каде неделава ќе ја брани ланската титула на последниот АТП Мастерс од серијата 1000 што ја освои лани во „Берси арената“. Додека се подготвуваше за неговиот прв натпревар, Новак тренираше во парк во Париз, но го прекина тренингот за да ѝ помогне на жена што се мачеше со нејзиниот багаж.

dobivaj vesti na viber

Видеото се споделува и на Твитер, а фановите велат дека Новак отсекогаш бил вистински џентлмен.

 

Ќе ви се допадне