(Видео) Ѓоковиќ се фати на оро со неговите фанови по победата во Австралија

By

Новак Ѓоковиќ се фати на оро со неговите фанови по победата во Австралија Опен. Тенисерот по четири часа игра го победи Австралијанецот Доминик Тим, а по мечот илјадници фанови од Србија го чекаа за да ја прослават победата.

По интервјуто за „Еуроспорт“, Ѓоковиќ се фати на оро со фановите и заедно ја прославија 17 Грен слем титула.

„Навивачите се навистина неверојатни. Не можев да верувам колку Срби има тука. Сега е еден час по полноќ, а тие и натаму се тука. Благодарен сум им. Многумина од нив немаа шанса да бидат во Род Лејвер

По победата Ѓоковиќ се врати на првото место на АТП листата.

 

Ќе ви се допадне