(Видео) Ибрахимовиќ ѕвезда и на овогодинешниот Санремо

Поранешниот фудбалер Златан Ибрахимовиќ беше ѕвезда и на овогодинешниот Санремо.

Синоќа се одржа италијанскиот фестивал Санремо на кој пред три години се слушаа нотите на песната „Јутро је“ што ја испеа Нада Топчагиќ.

Сега од сцената на музичкиот фестивал се слушна хитот на друга пејачка – Лепа Брена.

Станува збор за песната „Луда за тобом“ која Брена ја сними во 1996 година и која беше придружена со интересно видео во кое пејачката се трансформира од секунда во секунда, па ја гледаме како бринета, русокоса, со залижана коса и локни.

Scroll to Top