(Видео) Јелена и Новак Ѓоковиќ танцуваа самба на неговиот роденден

By

Јелена и Новак Ѓоковиќ ги воодушевија фановите на социјалните мрежи со снимката, на која тие двајца заедно танцуваат за 33 роденден на нејзиниот сопруг.

Сопругата на најдобриот тенисер во светот, танцуваше во краток мини фустан, а фановите ја пофалија за нејзината одлична форма и танц.

„Танцуваме заедно засекогаш“, напиша Јелена, додека со Новак танцуваше самба.

Додека двајцата танцуваа остантите гости уживаа во моментот и роденденската забава, а еден од нив и ги сними.

Ќе ви се допадне