(ВИДЕО) Карлеуша е БОМБА! – Но само да ја видите мајка и

Мајката на Јелена Карлеуша линијата ја доведе до совршенство, а со новите фотки ги воодушеви сите.

Дека Јелена Карлеуша се грижи за физичкиот изглед и дека истиот го наследила и научила од својата мајка, докажа токму и самата Дивна Карлеуша, која и на 59 години, целосно се трансформира.

Познато е дека Дивна имала проблем со килажата, но дека пред извесно време го решила тој проблем, со строга диета и режим на исхрана до кој се придржува.

 

 

Да потсетиме, како Дивна изгледаше во мај оваа година:

Но, некогашната радио-водителка тука не запре, па симна уште некое килце, ја промени фризурата, и на новите фотки изгледаше неверојатно! Во кратко фустанче јасно се гледаат нејзините витки нозе, лицето и е затегнато, а вишокот стомак го нема никаде.

Промената е повеќе од очигледна, а за неа постои само еден коментар – секоја чест!

Доколку сте пропуштиле, погледнете го хит интервјуто на Јелена Карлеуша за српски Телеграф од финалето на „Ѕвездите на Гранд“.

Scroll to Top