(ВИДЕО) Карлеуша со силна порака од синоќешниот настап во Нови Пазар

„Прекрасна публика сте, ги соборивме сите рекорди на посетеност“, порача Карлеуша.

Пејачката на својата Фејсбук страница со снимка од синоќешниот концерт одржан во Нови Пазар објави и порака наменета за сите кои, како што вели, на нејзиниот настап се обиделе да дадат негативна, верска и националистичка конотација.

Карлеуша истакна дека таа е единствената јавна личност која шири верска и национална толеранција…

А ваква беше атмосферата на настапот на Карлеуша во Нови Пазар: