(ВИДЕО) Ќерката на Нино, откри што навистина мисли за Јелена Карлеуша

Многу ја болеше, и јас преплакав поради неа цела година – искрено за српски Телеграф изјави Сандра Решиќ, која во финалето на „Ѕвездите на Гранд“, успеа да ја расплака дури и Јелена Карлеуша.

Сандра Решиќ во изминатата сезона на „Ѕвездите на Гранд“, оствари неверојатен резултат по деветмесечниот труд (колку што траеше натпреварувањето), бидејќи била меѓу суперфиналистите, и го освои седмото место.

Иако од самиот почеток сите ја нарекуваат ќерката на Нино, Сандра во натпреварувањето немала никаква протекција, како за оваа сезона, така и за претходната, што и самата го кажа на репортерите на Сава.

„Јас сум ќерката на Нино цели 30 години. Во „Ѕвездите на Гранд“, се натпреварувам четири години. Четири години се знае дека сум ќерка на Нино. Да имав било каква протекција за тие четири години, јас сега би била Пријовиќ, Лепа Брена, Цеца, Сека (се смее“, вели Сандра.

Во финалната емисија на „Ѕвездите на Гранд“, го отпеа големиот хит од својот покоен татко „Донеси диви мириси“, и речиси сите ги расплака, а меѓу нив и Јелена Карлеуша, која важеше за најсуровиот член од жирито. Поради тоа ја прашавме Санда дали е таа миленичка на Карлеуша.

„Не, не, не сум и миленичка. Дури мислам дека во финалето ми даде 2 или 3 поени, така да дефинитивно не сум и миленичка“, искрена беше Сандра и и се причини дека зборува насочена во друга насока.

 

А потоа… Сандра беше целосно отворена.

„Фала ви на се, затоа што да не беше таа, навистина, мислам дека не би била јас денеска ова што сум. Таа е брутално искрена и тоа знае да заболи. Многу болеше, и јас преплакав поради неа цела една година, поради нејзините брутални коментари… Но, дури кога ќе дојдеш дома, ќе седнеш и преслушаш што се ти рекла, па ќе се погледнеш себе си, ти тогаш сваќаш дека таа всушност била брутално искрена. Да не беше таа, која ми рече „изгледаш како пејачка од шатор“, јас никогаш можеби не би го сменила својот стил и согледала каде грешам…“, објаснува пејачката.

 

Што би и порачала на Карлеуша?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Кога би можела нешто да и порачам, би и рекла дека не ја сакав никако во жирито. Би и давала многу негативни коментари за три години, си заминав и ја пцуев длабоко во себе, но само последните години баш поради тие критики каде всушност стекнав доволно самопочит и ја доведов до килажата во ред, фризурата шминката, и облекувањето на тоа некое ниво, да можам да стигнам до овде, би и рекла, фала ти, фала ти, фала ти…

Што изјави Сандра додека репортерите се возеа со неа во чамец, како се снаоѓаше во улога на кормилар (да, добро прочитавте) и за што се се смееја со неа, погледнете на следниот линк:

Scroll to Top