(Видео) Констракта ја имаше првата проба во Торино: Миење раце и кореографија со крпи

Квалитетен мебел, интензивно миење на рацете и кореографија со крпи на нејзините пет придружни вокали, како и во претходните настапи, вака ќе изгледа настапот на српската претставничка на Евровизија, Констракта, пишува на евровизискиот профил со фотографии направени на пробата.

@eurovision Konstrakta with a mesmerising first rehearsal for Serbia 🙌 👏🙌 #Eurovision2022 #EurovisionTikTok #Eurovision ♬ original sound – Eurovision

Неодамна на официјалниот јутјуб канал на Евровизија се појави и акустичната верзија на In Corpore Sano специјално за Eurovision House Party.

Избор за песна на Евровизија ќе се одржи во Торино, Италија, со две полуфинални вечери на10 и 12 мај, афиналето ќе се одржи на 14 мај 2022 година.

Натпреварувањето ќе биде домаќин на две полуфиналиња на 10 и 12 мај, а финалето на 14 мај 2022 година.

На натпреварот ќе учествуваат 40 земји. Ерменија и Црна Гора ќе се вратат по отсуството во 2021 година, додека Русија е дисквалификувана од натпреварувањето.

Scroll to Top