(Видео) Констракта месеше леб на сцената

Српската музичарка Констракта настапи на второто полуфинале на изборот за песна на Евровизија.

Нејзината песна насловена „Ново, боље“ се пласираше во финалето кое ќе се емитува во сабота на 2 март во 21 часот на РТС.

Констракта на сцената месеше леб.

Српската претставничка на Евровизија пред две години ги освои симпатиите на публиката, а и годинава е еден од фаворитите.

Scroll to Top