(ВИДЕО) Лепа Брена повторно ТРЕСНА на бината!

Фолк ѕвездата повторно дожива пех на бина, откако стана и упати врвна порака
Printskrin: Telegraf

Лепа Брена синоќа настапи на фестивалот во Књажевци, каде пред 6000 луѓе направи вистински спектакл.

Но, покрај песните и врвната енергија на Брена, таа на публиката и приреди невидена доза на смеење.

Почна фолк ѕвездата да танцува, ја подигна ногата…

 

Foto: Vladimir Ristić

… а потоа со колената и оп!

Foto: Vladimir Ristić

Долгите нозе на Брена повторно „одлетаа“ во воздух.

Foto: Vladimir Ristić
Она што е интересно, е дека Брена на себе имала штикли во кои во април падна на спектакуларниот концерт во Бугарија, а што се подгина, по падот со широка насмевка им порача дека „не е важно што си паднал, туку да станеш“.
Видеото погледнете го на следниот линк:

 

 

Scroll to Top