(Видео) Лепа Брена тренира кикбокс

By

На свечениот прием на кикбоксерите од тимот „Палмини тигри“ и репрезентацијата на Турција, министрите и владите на Србија, амбасадорите и другите гости, по мечот, кој е одржан во Јагодина, присуствувала и Лепа Брена.

dobivaj vesti na viber

Српската пејачка претходно одржа концерт во салата за спортови ЈАССА во Јагодина во рамките на 21. меѓународниот кикбокс-меч по повод празникот Свети Јован.

Домаќин на оваа манифестација е Драган Марковиќ – Палма, кој бил искусен познавач на овој спорт. Тој ја обучувал Лепа Брена на техниките на кикбоксот, ударите со рака и нога. Пејачката рекла дека ќе стане член на кикбокс-клубот „Палмини тигри“.

„Брена многу бргу ги совлада техниките на кикбоксот, затоа немојте да се изненадите ако на наредниот меч на 7 јули во 2019 година Брена биде во составот на ‘Палмини тигри’“, изјавил Марковиќ.

Видеото видете го на следниот линк:

Ќе ви се допадне