(Видео) Лепа Брена во полна Арена Загреб ја пееше ,,Ја сам Југословенка“, хрватската публика на нозе

By

Најголемата југословенска фолк ѕвезда, Лепа Брена, вчера во Загреб одржа голем концерт.Загрепска ,,Арена“ беше преполна, а сите во еден глас го пееја нејзиниот хит ,,Ја сам Југословенка“.

Ппубликата ги пееше едногласно сите нејзини песни, а ,,Арена Загреб“ направи неколку видео материјали од концертот, и ги објави на ЈуТјуб каналот.

Брена лани имаше концерт во Скопје и одбележа 35 години од својата кариера.

Ќе ви се допадне