(Видео) Марија Шерифовиќ прв пат во животот проба пиво

By

Српската пејачка Марија Шерифовиќ за прв пат во својот живот проба пиво за време на настапот на „Денот на пивото“ во Зрењанин.

Шерифовиќ го отвори шестиот ден на манифестацијата, кој оваа година се обележува по 33 пат.

Публиката уживаше во нејзините хитови, а пејачката реши да ги испочитува нив и манифестацијата и за прв пат во својот живот да се напие пиво.

„Виски си е сепак виски“, кратко прокоментирала Марија.

Видеото погледнете го на следниот линк:

Ќе ви се допадне