(Видео) Миле Китиќ претепан на настап

By

Пејачот Миле Китиќ бил претепан на настап, пренесува босанскиот портал „Аваз“. Порталот објави снимка од инцидентот. Едно момче му се приближи и го повлече пејачот од бината.

Потоа група неидентификувани мажи почнуваат да го удираат Китиќ, кој лежи на подот. Брзо реагиле од обезбедувањето и го тргнале пејачот на страна.

Видеото можете да го погледнете на следниот линк.

 

Ќе ви се допадне