(Видео) Популарниот Езел стана татко

By

Познатиот турски актер Кенан Имирзалиоглу, познат на нашата публика како Езел од истоимената турска серија, стана татко. Неговата сопруга Синем Кобал се породи во приватната болница во Истамбул.Парот доби ќерка, а бебето се вика Лалин. Познатиот турски магазин “ Бирд“ на својот Инстаграм профил објави кратко видео од родителите кога си заминуваа од болницата. Кенан, во моментов, одвен сериите, е и водител на популарниот квиз “Кој сака да биде милионер“.

Ќе ви се допадне