(Видео) Познатите на роденден кај Александра Пријовиќ

Пејачката Александра Пријовиќ синоќа во кругот на семејството и пријателите го прослави 25. роденден. На прославата дојдоа голем број познати пејачи кои ја направија атмосферата уште повесела.

Меѓу оние кои запеаја на роденденот беа и Ацо Пејовиќ, ќерката на Цеца, Анастасија Ражнатовиќ, и синот на Лепа Брена, Виктор Живојиновиќ.

Тројцата отпеаја некои од своите и песните на Пријовиќ, а најмногу се покажа кумот на пејачката, Пејовиќ, кој беше одличен гостин и ја направи атмосферата уште пожешка за присутните.

Пејачката се пофали и со подарокот што го доби од својот сопруг Филип Живојиновиќ. Тој на својата сопруга ѝ подари букети цвеќиња.

 

Scroll to Top