(ВИДЕО) Раста не ја симна насмевката од лицето додека стигна по Ана и бебето

Гордиот татко дојде по сопругата Ана Николиќ и ќерката Тара, кои денеска излегоа од породилиштето.

dobivaj vesti na viber

Откако синоќа го прослави раѓањето на ќеркичката, Стефан Џуриќ Раста, ова утро дојде по сопругата на Ана Николиќ и малата Тара во породилиштето на GAK Народен фронт.

Раста од возилото излезе носејќи во рацете бела носилка, како и што доликува во текот на раѓањето на принцезата на тато, па оваа слика ги разнежи сите кои се затекнаа во кругот на болницата.

 

Како што и самиот призна, не ни насетил дека некогаш ќе може да биде така нежен, се додека не станал татко.

 

Да потсетиме, Ана Николиќ се породи на 3 август, а бебето по раѓањето беше тешко 2 килограми и 400 грама.

Погледнете ја снимката од доаѓањето на Раста, во кое пред новинарите изјави дека нема треба, и дека воопшто не бил наспан, бидејќи славјето траеше до утринските часови.

Scroll to Top