ВИДЕО: Што мисли Карлеуша за новата девојка на Аца Лукас?

Јелена Карлеуша синоќа ги промовираше двете нови песни во Белград, а на нејзиниот настап дојдоа многу познати личности, меѓу кои и Лукас со новата девојка.

Публиката во Белград, го чекаше овој настап! Откако Јелена Карлеуша по пет години пауза ги претстави двата нови сингла, сега во голем стил се врати на музичката сцена, беше за очекување дека ќе направи спектакл, синоќа на „Порта“.

На нејзиниот настап беа Ана Бекута, Луна Џогани, Софија Милошевиќ и Адам Љајиќ, како и многу други.

А, бидејќи нејзиниот колега Аца Лукас, со кого го сними дуетот „Банкина“, дојде со новата девојка Бранислава, и предизвика големо внимание, репортерите веднаш ја прашаа Јелена да ли веќе ја запознала.

Foto: Telegraf

„Девојката? Лукас само прави… Со Лукас само некои стресови, јас не знам што да правам со нив, навистина (се смее)“, беше се што рече Карлеуша.

Printskrin: Telegraf

Погледнете го пристигнувањето на Јелена на сплавот, и слушнете што се рече во пресрет на настапот на следниот линк:

 

Scroll to Top