(ВИДЕО) Слобода Мичаловиќ во волшебна венчаница на снимањето на новата серија

Со костимот беше воодушевена и убавата актерка, па на Инстаграм напиша само: „Без коментар“.Една од најубавите српски актерки, Слобода Боба Мичаловиќ, е меѓу главните јунаци во новата серија „Неманјичи – раѓање на кралството“ во продукција на RTS, чие снимање е во тек.

Таа некако секогаш ги воодушевува своите фанови, но и целата јавност, од почеток и почеток, што и да направи. Сведена е како и секогаш, природна убавица, и овој пат ги остави сите без здив ( но буквално), кога објави фотки од снимањето на серијата, на кои носи прекрасен костим – венчаница.

No comment #stefansavkovic #kostim#nemanjićirađanjekraljevine #anadandolo #vencanje#stefanprvovencani #carobnjak#

A post shared by Sloboda (@sloboda_micalovic_boba) on

Следеа бројни комплименти, а Слобда уште повеќе ја заинтригира јавноста, која нестрпливо го очекува почетокот на емитувањето на серијата предвиден за декември.

„Без коментар“, напиша популарната актерка со воодушевувачкиот костим, а потоа објави и воодушевувачко видео.

😍😍😍#stefansavkovic #nemanjićirađanjekraljevine #

A post shared by Sloboda (@sloboda_micalovic_boba) on

Играната серија е еден од најголемите проекти на Радио – телевизија Србија, која за прв пат се занимава со средниот век во Србија. Улогата на Стефан Првовенчан ја толква нејзиниот сопруг, актерот Војин Четковиќ.

 

Scroll to Top