(Видео) Теја Дора ќе ја претставува Србија на Евровизија

Теја Дора е победничка на српскиот избор за песна на Евровизија 2024 година и ќе ја претставува Србија во Малме.

Таа победи со песната „Рамонда“.

Изборот за песна на Евровизија ќе се одржи во Малме од 7 до 11 мај.

Србија ќе игра во првото полуфинале кое е закажано за 7 мај.

Scroll to Top