(Видео) Цеца стана баба, Богдана се породи

By

Богдана, сопругата на Вељко Ражнатовиќ, се породи. Српските медиуми веќе пишуваат дека фолк-ѕвездата стана баба.  Како што пишуваат српските медиуми, Вељко присуствувал на породувањето. Бебето се вика Жељко, крстено по покојниот дедо Жељко Ражнатовиќ, се родил со 3.360 грама, долг 53 сантиметри и во одлична состојба.

Ќе ви се допадне