(Видео) Црногорец го падна од смеење Ѓоковиќ со виц за Надал и Федерер

By

Црногорскиот инфлуенсер и комичар, Јован Радуловиќ, му раскажа на тенисерот Новак Ѓоковиќ виц за неговите колеги Надал и Федерер. Јован му пријде на Ѓоковиќ, го прегрна и му ја кажа шегата, по што двајцата се паднаа од смеење.

dobivaj vesti na viber

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jovan Radulovic (@jodziir)

Новак Ѓоковиќ по депортацијата од Австралија во четвртокот од Белград замина во Црна Гора, о во Тиват. Тој го посети и тамошниот манастир Острог.

Ќе ви се допадне

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Cour 2 Episode 8

stream anime online The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

AnimeFreak Record of Ragnarok Episode 4

AnimeFreak That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

anime freak site 6 LOVERS

tải go88