(Видео) Возачот го повредил Тито додека излегувал од автомобилот

By

За време на посетата на Јосип Броз Тито на Шведска во далечната 1976 година му се случила мала незгода. Кога излегувал од автомобилот се фатил за ивицата за полесно да излезе, а генералот Ѓоко Јованиќ во тој момент ја затворал вратата, па ја потфатил раката на Тито.

Маршалот викнал, но возачот брзо му ја ослободил раката. Тито продолжил како ништо да не било. На видеото се гледа дека потоа му објаснува на неговиот домаќин што му се случило, гестикулирајќи со повредената рака.

Ќе ви се допадне

Ojamajo Doremi: Owarai Gekijou (https://animefreak.ws/m/A1RQ) Episode 26

Watch Solo: A Star Wars Story Episode 2

Watch Hayate the Combat Butler!! Episode 25

Watch PriPara & Kiratto Pri☆chan Movie: Kirakira Memorial Live Episode Full

Littlegolem: https://littlegolem.net/jsp/info/player.jsp?plid=148455

Docs google: https://docs.google.com/presentation/d/1rbnFiDlq2PXoXfpLEI5TqdfQnjUziHgQATRmL_0eCfE/edit?usp=sharing