(ВИДЕО) Заборавете го Али Бег, стигна новиот пресладок турски актер – Поради овој заводник девојките не пропуштаат ниту една епизода

By
Топлотните удари се ништо во споредба со температурата која тој ја подигнува кога ќе се појави.На почетокот на летото почна да се емитува турската серија „Вљубениот ерген“, а главниот актер Бариш Ардуќ, од првата сцена во која се појавува ја подигнува температурата кај припадничките на поубавиот пол. Згоден и талентиран, со насмевка на која сите жени (без исклучок) паѓаат, Бариш многу брзо го симна од тронот прочуениот Бали-бега.Роден на 9 сепември 1987 во Швајцарија, каде живее со родителите и со браќата се до осмата година кога се досели во Турција каде и денеска живее. Бариш е телевизиски и филмски актер, а се занимава и со манекенство и во хуманитарни активности.

r u ready? @anthony_joshua 😎👊

A post shared by Barış Arduç (@arducbrs) on

Интересно е дека не беше многу популарн пред улогата на Омер во серијата „Заљубениот ерген“, а во таа романтична комедија беше во план да биде емитувана во текот на летната сезона во Турција, додека главните актерски асови одмораат.

Bir haftaya kalmaz şiir yazarım …

A post shared by Barış Arduç (@arducbrs) on

Сепак, се случи нешто неочекувано.
Од првиот ден, серијата е на прво место на леданост во петок. Шармантната и духовита приказна за интровертната дизајнерка на чевли и девојка со чисто срце ги освои гледачите од сите возрасти, а осбено им се допаднаа главните актери“, Бариш Ардуќ како Омер и природно црвенокосата Еличн Санка како Дефне.

Yeni sezonda görüşmek üzere 😎👊🏾

A post shared by Barış Arduç (@arducbrs) on

Малку фалеше да Баруш не ја гледаме на ТВ екраните поради тоа како средношколец се двоумеше меѓу Спортската академија и Конзеваториумот. Поради тоа што целиот живот се занимаваше со спорт, се определи за Академија.

„Поради неколкуте незгоди, веќе во првата година бев принуден да ја напуштам. Потоа изненадувачки се најдов покрај Ајле Алган и по минималното образование, се запознав со глумата. Јас тоа го нарекувам судбина“, изјави Турчинот.

Buyursunlar 😊

A post shared by Barış Arduç (@arducbrs) on

На прашањето кој комплимент најмногу му годи, Ардуч одговори: „Ја сакам мојата насмевка“.

😎👊

A post shared by Barış Arduç (@arducbrs) on

За себе вели дека е мирен човек, приврзан за семејството. Сепак постојат некои работи кои не може да ги поднесе.

Bayramlık 😎

A post shared by Barış Arduç (@arducbrs) on

„На пример, не поднесувам размазени луѓе“, вели Баруш.

 

Реалната потврда дека е на врвот на популарнсота, згодниот актер стигна од светот на рекламите. Така овие денови го сними и рекламниот филм за една модна марка на облека, а за тоа инкасираше 200.000 евра. Дваесет пати повеќе отколку досега што плаќале за слична работа.

😎👊🏾

A post shared by Barış Arduç (@arducbrs) on

Фановите ширум светот беа толку маѓепсани со Баруш, па социјалните мрежи ги преплавија фан страниците посветени на него, а Јутјуб го преплавија монтирани снимки од згодниот актер. Ова најмногу привлече внимание:

Ќе ви се допадне

KissAnime Watch anime online, English anime online HD

Watch Anime on Ads-free Website Animekisa

Bottom Biting Bug (https://animeheaven.pro/m/vLV3) Episode 20

AniWatch: AFTERLOST anime episode 12 online free at https://aniwatch.pro watch anime

Bbpress: https://bbpress.org/forums/profile/kissanimemx/

Hikingproject: https://www.hikingproject.com/user/201201328/gogo-animebe