Владимир и Милош Марјановиќ на 16 октомври ќе сведочат за убиството на Јелена

By

Обвинителството во Белград закажа на 16 октомври сослушување на првите сведоци во истрагата против Зоран Марјановиќ.

Повик за сведочење е упатен за Теодора Крсмановиќ братучетка на Јелена, како и за таткото и браќата на Зоран Марјановиќ.

“Опасноста од влијание врз сведоците е отстранета, а скандалозно е што сослушувањето на сведокот е закажано еден месец по апсењето на осомничениот, бидејќи властите имаат обврска да дејствуваат во посебна итност”, рече адвокатскиот тим на Марјановиќ.

Ќе ви се допадне

AnimeTV: The Legend of Manxmouse (Dub) anime episode Full online free at https://animetv.cc anime tv shows on netflix

Website https://animebee.to: Watch Manga Furusato Mukashibanashi animebee Episode 50 anime sites

AnimeHeaven: Mighty Orbots (Dub) anime episode 13 online free at https://animeheaven.pro animeheaven dragon ball

KissAnime: Chronos Ruler (Dub) anime episode 13 online free at https://kissanime.mx kissanime down

Tune: https://tune.pk/user/animeflixnl/about

Uid: http://uid.me/kissanimemx#