Влатко, Габи и Раде: легендарните уметници заедно во Бриони

By

Легендарниот гитарист Влатко Стефановски е во Хрватска. Тој во Националниот парк Бриони се сретна со Габи Новак, Раде Шербеџија, легендраните хрватски уметници, а со нив е и Матија Дедиќ (синот на Габи и Арсен Дедиќ). Влатко вечерва има настап во Опатија во Летниот народен театар. Тој со години во летните месеци има настапи во Хрватска.

View this post on Instagram

#meeting of the spirits #gabinovak #radeserbedzija #matijadedic

A post shared by Vlatko Stefanovski (@vlatko_stefanovski_official) on

Ќе ви се допадне