Водителката на квизот „Сложувалка“ имала несреќа на скијање, па итно е хоспитализирана

Водителката на квизот „Сложувалка“ Кристина Раденковиќ е итно хоспитализирана. Медиумите пренесоа дека се здобила со тешки повреди додека скијала.

dobivaj vesti na viber

Била пренесена на Институтот за ортопедија во Бањица, каде лекарите ѝ утврдиле скршеници на рацете. Медиумите пренесоа дека незгодата се случила додека била на зимски одмор со семејството.

 

Scroll to Top