За еден ден Балашевиќ собра над 100 илјади прегледи на новата песна

By

Над 100 илјади прегледи доби видеото објавено во петокот за песна на Ѓорѓе Балашевиќ насловена „Роденденска“ посветена на неговата сопруга Оливера.

dobivaj vesti na viber

Песната посветена на неа беше објавена по повод 63.роденден на неговата сопруга.

Песната е балада во времетраење од 6 минути и напишана од Балашевиќ, но никогаш не била отпеана во јавноста.

Семејството на кантавторот ја во петокот пред нивниот дом во Нови Сад ја промовираше и книгата поезија „Добир на свилата“, која содржи необјавени песни, но и писма што си ги испраѓале Ѓорѓе и Оливера.

Ќе ви се допадне