Жељко и Јована прославија осум години брак

By

Јована и Жељко вчера прославија осум години брак. Јована на својот „Инстаграм“ објави фотографија од нинвата венчавка.

„Осум години од венчавката. Како да беше вчера. Те сакам“, напиша Јована на фотографијата.

Српскиот пејач и водителката се венчаа во 2012 година на Малдивите. Двајцата се земаа по тригодишна врска. По граѓанскиот брак на Малдивите склопија и црквен брак во Белград.

Го имаат синот Коста и близнаците Ана и Срна. Жељко вели дека Коста се родил на денот кога имал концерт, а песната „Не те сакам поради убавината“ ѝ ја посвети на Јована.

 

 

Ќе ви се допадне

AnimeTV Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Kousoku Denjin Albegus Episode 2

KissAnime: Hajime no Ippo: Mashiba vs. Kimura anime episode Full online free at https://kissanime.mx death note kissanime

WCOStream: Captain Harlock and the Queen of a Thousand Years (Dub) anime episode 65 online free at https://wcostream.cc anime sites

Debate: https://www.debate.org/gogoanimelol/

Tune: https://tune.pk/user/gogoanimebe/about