Жељко Јоксимовиќ компонирал музика за утринската емисија на Јована

Јована Јоксимовиќ заедно со Срџан Предојевиќ почна да ја води утринската програма на телевизија „Прва“. Деновиве таа е активна на „Инстаграм“, а на обожавателите на социјалните мрежи им постави прашање:

dobivaj vesti na viber

„Кој работеше на музиката за шпицата на утринската програма на телевизија ‘Прва’?“

Тајната многу брзо ја откри Јована. Автор на музиката за шпицата на утринската програма на телевизија „Прва“ е нејзиниот сопруг Жељко Јоксимовиќ.

„Прекрасната музика за шпицата на нашата утринска програма ја направи мојот сопруг, мојата љубов и најголема поддршка Жељко. Не постојат зборови со кои можам да се заблагодарам затоа што неговата желба е да направи поголема магија од оваа која ја искомпонира“, напиша Јована Јоксимовиќ и објави како звучела шпицата.

Scroll to Top