Ѕидовите и теписите комплетно исчистени на денот кога била убиена Јелена

By

Ден откако било пријавено дека Јелена Марјановиќ исчезнала, по џогирањето кај насипот во Борч, откриено е нејзиното тело во близина на каналот полн со вода. Полицијата веднаш го пребарала домот на семејството Марјановиќ. Таму затекнале неколку нелогичности, но тие не биле доволни за некој од членовите на семејството да биде осомничен за вмешаност во злосторството.

Најголемото изненадување било кога инспекторите по пребарувањето на целата куќа се преселиле на кровот. Тогаш биле повикани и две сосетки во својство на сведоци.

20 дена откако било нагрдено телото на Јелена, кое било откриено во водата, полицијата од вештачените работи кои ги собрала од нејзиниот дом утврдила дека целокупната покуќнина, мебелот, ѕидовите и подот биле детално исчистени.

Наводно тепихот, кој инспекторите го изнеле во дворот, бил испран со специјално средство, но и бањата била комплетно исчистена.

Не е познато кој ниту зошто го направил тоа, иако според моменталните сознанија, сето тоа може да биде поврзано со трагите за вмешаноста на Зоран во убиството на Јелена.

Ќе ви се допадне

Watch Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? (Dub) Episode 12 (https://funimationfree.com/m/yNdE/ep-12) at Funimation funimation dragon ball z

Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime: Tales - Veldora's Journal (Dub) Episode Full at website https://animefreak.ws. See more attack on titan animefreak