БАЛКАНКАН

(Видео) Милош Биковиќ го победи Том Круз, прв сними филм во вселената

Српскиот актер Милош Биковиќ ќе ја има главната улога во рускиот филм „Предизвик“ чија премиера ќе се случи на 12 април, во режија на Клим …

(Видео) Милош Биковиќ го победи Том Круз, прв сними филм во вселената Прочитај повеќе »

Никола Којо ќе биде водител на квизот „Најслаба алка“

Српскиот актер Никола Којо ќе биде водител на познатото квиз шоу „Најслабата алка“ во Србија. Новата верзија на квизот „Најслабата алка“, продуцирана е од ТВ Прва, …

Никола Којо ќе биде водител на квизот „Најслаба алка“ Прочитај повеќе »

(Видео) Емина Јаховиќ и Ацо Пејовиќ снимија дует, музиката е на Дарко Димитров

Српската пејачка Емина Јаковиќ сними дует со Ацо Пејовиќ. Песната „Рано је“ ја објавија на Меѓународниот ден на жената. Текстот е на Емина, а за …

(Видео) Емина Јаховиќ и Ацо Пејовиќ снимија дует, музиката е на Дарко Димитров Прочитај повеќе »

Сораја, еден месец по породувањето, се забавува на концерт на Ана Николиќ во Загреб

Српската старлета Сораја Вучелиќ (36) која неодамна стана мајка на синот Кан, првпат по породувањето е фотографирана во позната загребска дискотека на концерт на Ана …

Сораја, еден месец по породувањето, се забавува на концерт на Ана Николиќ во Загреб Прочитај повеќе »

Северина со непознат маж се журка на концерт во Загреб

Хрватската пејачката Северина се журкала на концертот на Ана Николиќ во Загреб. На фотографиите објавени од хрватските медиуми Северина е во машко друштво, а фановите …

Северина со непознат маж се журка на концерт во Загреб Прочитај повеќе »

(Видео) Жени се тепаа на осмомартовскиот концерт на Саша Матиќ

Неколку жени се степаа на концертот на Саша Матиќ кој го одржа за Денот на жената 8 март. Концертот се одржа во Белград, а неколку …

(Видео) Жени се тепаа на осмомартовскиот концерт на Саша Матиќ Прочитај повеќе »

Весна Зимјанац примена во болница, лекарите одлучија операција на отворено срце

Весна Змијанац која со денови се бори со здравствени проблеми денеска треба да биде оперирана, објави српскиот Ало.рс. Таа треба да направи операција на отворено …

Весна Зимјанац примена во болница, лекарите одлучија операција на отворено срце Прочитај повеќе »

На Северина и се заканува една година затвор

Општинскиот кривичен суд во Загреб го потврди обвинението, но се уште не го закажа почетокот на судењето на пејачката Северина поради наметливо однесување што предизвикало …

На Северина и се заканува една година затвор Прочитај повеќе »

Фудбалерот на Јувентус Душан Влаховиќ е во врска со италијанската мисица Каролина Страмар

Медиумите во Италија периодов пишуваат за врската меѓу фудбалерот на Јувентус Душан Влаховиќ и бившата италијанска мисица Каролина Страмар. Каролина неодамна имаше и интервју во …

Фудбалерот на Јувентус Душан Влаховиќ е во врска со италијанската мисица Каролина Страмар Прочитај повеќе »

Лепа Брена дојде на премиера „Проект Лепа Брена“ во Загреб

Српската пејачка Лепа Брена во придружба на нејзината помлада сестра Факета Јахиќ беше во публиката на премиерата на театарската претстава „Проект Лепа Брена“ во Загреб. …

Лепа Брена дојде на премиера „Проект Лепа Брена“ во Загреб Прочитај повеќе »

(Видео) Нов трејлер за продолжението на „Муње“

Објавен е трејлерот од продолжението на филмот „Муње“. Српскиот филм после дваесет години добива второ продолжение, а во филмот играат Сергеј Трифуновиќ, Борис Миливојевиќ, Никола …

(Видео) Нов трејлер за продолжението на „Муње“ Прочитај повеќе »

Карлеуша неутешена по смртта на пејачот Немања на кого му беше ментор во „Ѕвездите на Гранд“

Младиот пејач Немања Вуковиќ кој се прослави во „Ѕвездите на Гранд“ загина во понеделникот во сообраќајна несреќа на автопатот од Шид кон Белград. Веста ги …

Карлеуша неутешена по смртта на пејачот Немања на кого му беше ментор во „Ѕвездите на Гранд“ Прочитај повеќе »

Јас сум геј: српскиот евровизиски претставник Лук Блек објави видео

Овогодишниот српски евровизиски претставник снимил видео со Јутјуберката Леа Станковиќ, што предизвика многу коментари. „Кога читаме хејт коментари дека сум геј“, стои во описот на …

Јас сум геј: српскиот евровизиски претставник Лук Блек објави видео Прочитај повеќе »

Последна снимка на Немања од „Ѕвездите на Гранд“: непосредно пред смртта објави видео од автомобилот

Натпреварувачот во  „Ѕвездите  на Гранд“, Немања Вуковиќ кој загина во сообраќајна несреќа во  понеделникот на автопатот Шид-Белград во Србија, објави видео на Истаграм непосредно пред …

Последна снимка на Немања од „Ѕвездите на Гранд“: непосредно пред смртта објави видео од автомобилот Прочитај повеќе »

Пејачот Немања Вуковиќ од „Ѕвездите на Гранд“ загина во сообраќајна несреќа

Пејачот во „Ѕвездите на Гранд“ Немања Вуковиќ загина во понеделникот во сообраќајка на автопатот од Шид кон Белград во Србија. Медиумите пренесоа дека со автомобилот …

Пејачот Немања Вуковиќ од „Ѕвездите на Гранд“ загина во сообраќајна несреќа Прочитај повеќе »

Прегрнати и насмеани, Даниела Мартиновиќ открива како почна љубовта со инспекторот Јосип Плавиќ

Први фотографии на хрватската пејачка Даниела Мартиновиќ со новиот дечко, криминалниот инспектор Јоспи Плавиќ (49),  објави хрватскиот магазин „Глорија“. „Прегрнати и насменаи. Криминалистичкиот инспектор Јоспи …

Прегрнати и насмеани, Даниела Мартиновиќ открива како почна љубовта со инспекторот Јосип Плавиќ Прочитај повеќе »

Саша Поповиќ купи „мерцедес“ од 230.000 евра

Поранешниот сопственик на „Гранд“, Саша Поповиќ купи нов автомобил од 230.000 евра. Папараците го снимија на плацот за автомобили од каде го земал „Мерцедесот“. За …

Саша Поповиќ купи „мерцедес“ од 230.000 евра Прочитај повеќе »

Популарен е и во Кина, од 12 години пишува текстови и Констракта му е идол: Лук Блек, српскиот претставник за Евровизија

Лук Блек е претставникот на Србија за Евровизија. Тој со песната „Сами ми се спава“ ќе ја претставува Србија во мај во Ливерпул. Пејачот се …

Популарен е и во Кина, од 12 години пишува текстови и Констракта му е идол: Лук Блек, српскиот претставник за Евровизија Прочитај повеќе »

Инцидент на изборот за песна на Евровизија во Србија: тимот на еден од учесниците исфрлен од бекстејџот

Од бекстејџот на РТС биле избркани членовите на тимот на Јован Живадиновиќ- Џипси, кој беше еден од учесниците на изборот за песна на Евровизија во …

Инцидент на изборот за песна на Евровизија во Србија: тимот на еден од учесниците исфрлен од бекстејџот Прочитај повеќе »

(Видео) Лук Блек ќе ја претставува Србија на Евровизија

Лук Блек е овогодинешниот претставник на Србија на Евровизија. Ексцентричниот уметник од Чачак ја изведе песната „Само ми се спава“. „Многу сум благодарен на публиката …

(Видео) Лук Блек ќе ја претставува Србија на Евровизија Прочитај повеќе »